دعوت ایران به مناقصات حفاری «انی» ایتالیا

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش ، سپهر سپهری مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران در حاشیه برگزاری نمایشگاه نفت و انرژی کیش در جمع خبرنگاران درباره حضور شرکت ملی حفاری ایران در مناقصات بین المللی صنعت حفاری منطقه خاورمیانه، گفت: توسعه فعالیت ها با دو اولویت عراق و عمان و سپس قطر در دستور کار قرار گرفته است .
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: شرکت «انی ایتالیا» از شرکت ملی حفاری ایران برای حضور در سه مناقصه حفاری در عراق دعوت کرده است و بر این اساس پیشنهاد حضور در سه مناقصه حفاری 12، 15 و 6 حلقه چاه از سوی شرکت انی مطرح شده است.
وی با اشاره به سابقه همکاری مشترک ملی حفاری با انی ایتالیا در پروژه توسعه میدان نفتی دارخوین گفت: علاوه بر حضور در این مناقصه، مذاکرات با شرکت ملی حفاری عراق با اولویت توسعه فعالیت‌های حفاری در منطقه بصره آغاز شده است .
وی با اشاره به ظرفیت تولید روزانه 3.5 میلیون بشکه نفت در بصره عراق، گفت: با توجه به حسن همجواری، مرز مشترک، وجود منطقه آزاد اروند و پائین بودن هزینه های شرکت ملی حفاری در مقایسه با شرکت‌های اروپایی می توانیم در پروژه های حفاری نفت و گاز عراق و سپس عمان حضور داشته باشیم .