کمیسیون گردشگری

صورتجلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا

دهمین جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در روز چهارشنبه، چهارم بهمن ماه سال جاری با حضور ریاست اتاق و ریاست کمیسیون گردشگری جناب آقای مهندس پورفلاح و اعضای این کمیسیون، آقایان حمید اوضح، محمد صالحی بادی، بابک اخوان، حبیب شاه نظری، علیرضا ناظم الرعایایی، علی صادقی، علی ضر ابی، محمد اسداللهی و خانم¬ها هانیه گوهری پور، الهه کمری، شیوا لاجوردی و نیلوفر محمدزاده، "دبیر کمیسیون"، در محل اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا برگزار شد.
در ابتدای جلسه ریاست اتاق ضمن خوش آمدگویی به اعضای کمیسیون، گزارش کوتاهی از نمایشگاه گردشگری از جمله کیفیت نمایشگاه از لحاظ تعداد و تنوع کشورهای شرکت کننده خارجی در مقایسه با سال گذشته ارائه کردند و اشاره کردند که این نمایشگاه با کیفیت بالاتری نسبت به سال های گذشته برگزار شده است و نظر سایر اعضا را در این خصوص جویا شدند.
در ادامه جلسه، آقای دکتر شاه نظری شرح مختصری از فعالیت شان ارائه کردند. ایشان نقش سیستم ها و روابط دولتی را در بهبود شرایط صنعت گردشگری موثر دانستند. همچنین اشاره کردند جهت بهبود روند امور مربوط به گردشگری باید اتاق فکری متشکل از متخصصان وجود داشته باشد تا بتوانند مسئولان دولتی را برای گسترش صنعت مذکور، توجیه کنند.
آقای مهندس پورفلاح در این خصوص وابسته بودن برنامه های دولتی به فرد ، به جای سیستم را علت نارسایی امور دولتی علی الخصوص در صنعت گردشگری دانستند و گفتند واگذاری این صنعت به بخش خصوصی می تواند تأثیرات مثبت زیادی در پی داشته باشد.
آقای اوزح به برنامه ریزی جهت سوق دادن ذهن افراد به مزایای صنعت گردشگری علی الخصوص از طریق فضاهای مجازی، اشاره کردند.
آقای مهندس ناظم الرعایایی عدم سرویس دهی مناسب آژانس های مسافرتی از لحاظ خدماتی و مالی به مسافران خارجی را یکی از عوامل کاهش توریست دانستند.
در ادامه جلسه آقای مهندس پورفلاح گزارش تصمیمات جلسه ماه گذشته راجع به سمینار گردشگری را ارائه کردند.
آقای ناظم الرعایایی نیز پیشنهادات مربوط به مکان اجرای سمینار، مهمانان خارجی و... را که توسط کمیته اجرایی پیش بینی شده بود، ارائه کردند و بنا شد سایر موارد و نکات مربوط به کمیته ها در جلسه ای جداگانه مطرح گردد.
جلسه در ساعت 16 و با تشکر آقای مهندس پورفلاح از اعضای شرکت‌کننده در این کمیسیون خاتمه یافت.
نیلوفر محمدزاده
دبیر کمیسیون گردشگری

تماشاخانه تصویر

درباره این کمیسیون بیشتر بدانید...