کمیسیون گردشگری

صورتجلسه کمیسیون گردشگری مورخ 08/06/96

پنجمین نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در سال 1396 روز چهارشنبه مورخ 08/06/96 در محل اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا و با حضور آقایان مهندس علیرضا کاظمی وفا مدیر اجرایی اتحادیه هتلداران استان تهران و حمید سامان مدیر آموزش اتحادیه هتلداران استان تهران به عنوان میهمان و اعضاء کمیسیون آقایان ناظم الرعایا، مهرداد اکبری فراهانی ، مهدی محمدی کاشانی، حسن امیری ، حامد حقیقی ، مرتضی حاجی قربانعلی ، دارا پزشکیان ، بهنام راوندی ، علیرضا مروت پور و خانم مانیلا مهاجر، و همچنین همکاران اتاق آقای حمیدرضا خانجانزاده و خانم نیلوفر محمدزاده دبیر کمیسیون گردشگری اتاق برگزار شد.
در ابتدا آقای مهندس ناظم الرعایا درباره برنامه ریزی های لازم جهت برگزاری سمینار گردشگری مطالبی ارائه کردند. ایشان برای برگزاری سمینار 4 کمیته به شرح زیر تعیین کردند و از اعضای کمیسیون خواستند در صورت تمایل آمادگی خود را جهت به عهده گرفتن مسئولیت در کمیته اعلام کنند :
1. آژانس های هواپیمایی
2. شناسایی هتل های مطرح ایتالیا
3. شناسایی اسپانسرها در زمینه هتل و هتلداری
4. آموزش تورگردانی در بخش گردشگری
در ادامه ضمن معرفی میهمانان جلسه، آقایان مهندس کاظمی وفا مدیر اجرایی و مهندس حمید سامان مدیر آموزش اتحادیه هتلداران ، کلیه اعضا نیز به معرفی خودشان پرداختند.
آقای مهندس کاظمی وفا در خصوص فعالیتشان در اتحادیه هتلداران به مواردی از جمله : نحوه تعیین درجه هتل (یک ستاره، دو ستاره و...)، نحوه اعطای مجوز به هتلداران، همچنین نحوه تعیین نرخ هتل ها اشاره و در ادامه فرمودند علاوه بر اتحادیه هتلداران ، اتاق اصناف نیز به عنوان ناظر صنفی و اداره اماکن جهت مسائل امنیتی در هتلداری نقش ایفا
می کنند.
آقای مهندس سامان در خصوص آموزش هتلداران و کلیه کارکنان هتل و نیز سرمایه گذاری کلانی که در خصوص آموزش رایگان پرسنل هتل انجام شده است ، مطالبی ارائه کردند که این آموزش ها شامل : دوره های آداب و معاشرت، اطفای حریق، خانه داری، میزبانی، صندوق داری، بهداشت و ... می باشند و در حال حاضر 8 دوره دیگر نیز در حال آماده سازی می باشد. علاوه بر این ایشان به مشکلات هتلداری از جمله نداشتن نیروی کار و امتناع هتلداران از آموزش کلیه پرسنل هتل اشاره کردند، همچنین از اعضا دعوت کردند که از مراکز آموزشی اتحادیه بازدید داشته باشند.
آقای مهندس ناظم الرعایا به ایشان پیشنهاد کردندتا علاوه بر عضویت در اتاق، در کمیته هتلداری و هتل سازی سمینار اتاق حضور داشته باشند. همچنین در صورت امکان تفاهم نامه ای بین اتاق و اتحادیه در خصوص ایجاد هماهنگی های لازم در حوزه آموزش و نیروی کار ایجاد شود.
در ادامه آقای مهندس ناظم الرعایا اهداف کلی سمینار را برشمردند و گفتند در این سمینار از شرکت های ایتالیایی در حوزه های مختلف صنعت گردشگری دعوت خواهد شد و همچنین اهداف جزئی سمینار و برنامه دقیق آن پس از جمع بندی پروپوزال های پیشنهادی اعضای کمیسیون متعاقباً ارائه خواهد شد.
جلسه در ساعت 16 با تشکر جناب آقای ناظم الرعایا از اعضاء شرکت کننده خاتمه یافت.
نیلوفر محمدزاده
دبیر کمیسیون گردشگری

تماشاخانه تصویر

درباره این کمیسیون بیشتر بدانید...