در دیدار مقام پارلمانی ایتالیا با سفیر کشورمان در رم درخواست ایتالیا برای گسترش روابط پارلمانی با ایران

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان ایتالیا، گسترش روابط پارلمانی را با ایران خواستار شد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از رم، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان ایتالیا، علاقمندی جهت گسترش روابط پارلمانی را با ایران را ابراز نمود.
پیئرو فاسینو، رئیس کمیسیون خارجی مجلس ایتالیا در دیدار با حمید بیات سفیر کشورمان در رم، با استقبال از همکاری و رایزنی بین مجالس دو کشور، از گسترش روابط در زمینه‌های های مختلف حمایت کرد.
وی با اشاره به روابط خوب دو کشور در زمینه‌های مختلف از جمله در حوزه فرهنگی و همکاری‌های باستان شناسی، ایران را کشوری با سابقه تمدنی و یک قدرت منطقه‌ای دانست.
فاسینو همچنین با پافشاری بر حمایت مجدد ایتالیا از برجام، اقدام ترامپ در خروج از توافق هسته‌ای را اشتباه توصیف و ابراز امیدواری کرد در دوره ریاست جمهوری جدید آمریکا این توافقنامه در مسیر اجرای کامل قرار گیرد.
در این دیدار همچنین، سفیر کشورمان با اشاره به این که روابط ایران و ایتالیا به قدمت تمدن‌های دو کشور است، افزود: امسال ایران و ایتالیا یکصد و شصتمین سالگرد روابط دیپلماتیک خود را گرامی می‌دارند. این مناسبت، همزمان با تحولات اخیر بین المللی فرصتی مغتنم برای گسترش روابط دو کشور از جمله در حوزه پارلمانی است.
در این ملاقات همچنین طرفین درباره مسائل منطقه و بین المللی نیز گفتگو و تبادل نظر کردند.