آسیب ۱۲ میلیارد یورویی گردشگری ایتالیا

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از رم، با وجود باز شدن مرز‌های اروپایی و گشایش اماکن و جاذبه‌های گردشگری در ایتالیا، اما سایه سنگین کرونا همچنان بر صنعت گردشگری این کشور مشهود است و آنرا به یکی از آسیب دیده‌ترین بخش‌ها از شیوع این ویروس تبدیل کرده است.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از رم، با وجود باز شدن مرز‌های اروپایی و گشایش اماکن و جاذبه‌های گردشگری در ایتالیا، اما سایه سنگین کرونا همچنان بر صنعت گردشگری این کشور مشهود بوده و آنرا به یکی از آسیب دیده‌ترین بخش‌ها از شیوع این ویروس تبدیل کرده است.
نمایندگان آژانس‌های مسافرتی در ایتالیا با تجمع اعتراضی در مرکز رم، ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت معیشتی خود، حمایت دولت را خواستار شدند.
یکی از کارکنان آژانس مسافرتی در ایتالیا به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در رم گفت: فعالیت همه آژانس‌های مسافرتی در ایتالیا به دلیل همه گیری ویروس کرونا متوقف شده است. دولت بیمه بیکاری را تمدید نکرده و ما به شدت نگران آینده خود هستیم.
ایتالیا در ماه گذشته میلادی شاهد کاهش ۱۰ میلیونی مسافرت‌های داخلی و خارجی بود.
چزاره فووا، رئیس انجمن گردشگری ایتالیا در استان کامپانیا گفت: اگر دولت به سرعت اقدامی نکند تا کمتر از سه هفته آینده بیش از یکصد هزار نفر از کارکنان آژانس‌های مسافرتی از کار بیکار خواهند شد. صنعت گردشگری ایتالیا در وضعیت غم انگیزی به سرمیبرد و نیاز فوری به حمایت و کمک دولت دارد.
در همین حال اتحادیه هتل داران ایتالیا نیز اعلام کرد رزرو هتل توسط گردشگران خارجی در ماه ژوئن گذشته در این کشور در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۹۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.
به گفته کارشناسان، نبود گردشگر خارجی در طول فصل تابستان در ایتالیا، ۱۲ میلیارد یورو برای دست اندرکاران صنعت گردشگری به ویژه هتل‌ها، رستوران‌ها و آژانس‌های مسافرتی ضرر به همراه خواهد داشت.