گردشگری ایتالیا ۳ میلیارد یورو زیان دید

سازمان خواربار و کشاورزی ایتالیا اعلام نمود: همه گیری بیماری کووید-۱۹ موجب زیان ۳ میلیارد یورویی بخش گردشگری این کشور در جولای امسال (تیر ۹۹) شده است.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی ایتالیایی زبان "اجنتسیا نووا"، سازمان خواربار و کشاورزی ایتالیا در تازه‌ترین گزارش خود درباره همه گیری ویروس کرونا و قرنطینه اجباری و بدتر شدن شرایط بهداشتی در دنیا با ثبت رقم بی سابقه تعداد ۱۶ میلیون فرد آلوده در دنیا به این ویروس و همچنین بی تفاوتی شهروندان کشور‌های اروپایی به رفتن به سفر برخلاف بازگشایی مرز‌ها اعلام کرد: ایتالیا در ماه ژوئیه، شاهد حضور گردشگر خارجی نبود و همین موضوع باعث لطمه زدن ۳ میلیارد یورو به بخش گردشگری این کشور شده است.
در ادامه این گزارش آمده است: در ژوئیه پارسال، بیش از ۸ میلیون گردشگر خارجی از ایتالیا بازدید و در آنجا اقامت کردند. امسال و بر اساس گزارش‌های سازمان خواربار و کشاورزی و آمار‌های منتشر شده توسط بانک مرکزی ایتالیا با همه گیری بیماری کووید-۱۹ و با توجه به محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای مقابله با این بیماری، گردشگران با نگرانی به موضوع سفر نگاه می‌کنند.