سفیر ایتالیا در تهران؛ استقبال بخش خصوصی از توسعه روابط ایران و ایتالیا

سفیر ایتالیا در تهران، در همایش مجازی با همکاری اتاق بازرگانی تهران بر بازگرداندن روابط اقتصادی و تجاری ایتالیا با ایران در مسیری مثبت و تقویت فرصتها در توسعه روابط دوجانبه تاکید نمود.
به گزارش خبرگزاری موج، در رویداد مجازی که با موضوع نقش بنگاه های کوچک و متوسط در روابط اقتصادی ایران و ایتالیا برگزار شد ، به پتانسیلهای مهم اقتصادی ایران و توسعه مشارکت های مؤثر و فرصت های موجود تاکید شد. در این رویداد که با موضوع " روابط ایتالیا و ایران در چارچوب اقتصادی جدید ایران در حوزه های غیر نفتی با محوریت نقش بنگاه های کوچک و متوسط و حمایت های اتحادیه اروپا" برگزار گردید ، جوزپه پرونه، سفیر ایتالیا در تهران ، در سخنانی بر بازگرداندن روابط اقتصادی و تجاری ایتالیا با ایران در مسیری مثبت و تقویت فرصتهای پیشبرد همکاری تاکید کرد.
وی ضمن قدردانی از تعهد و تبحر بخش خصوصی ایران ، به روابط عمیق تاریخی موجود بین دو کشور و همچنین به تعداد قابل توجهی از شرکت های ایتالیایی که طی سالیان متمادی روابط محکمی در ایران برقرار کرده اند اشاره نمود.
همچنین مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران نیز در سخنرانی خود شرکت کنندگان را تشویق کرد تا نسبت به پتانسیلهای مهم اقتصادی ایران و توسعه مشارکتهای مؤثر و فرصتهای موجود در این منطقه وسیع یقین داشته باشند.
خوانساری همچنین اظهار داشت: کشور ما نقش ویژه ای را که ایتالیا همواره به عنوان شریک اصلی بخش خصوصی ایران در تجارت و فعالیت های سرمایه گذاری ایفا کرده است را به رسمیت می شناسد و خواهان ادامه نقش شرکت های ایتالیایی به عنوان مرجعی برای همتایان ایرانی آنها است.
در این رویداد همچنین کارشناسانی از اتحادیه اروپا حضور داشتند که به معرفی ابزارهای جدید و قابل دسترس در سطح اروپا به منظور تسهیل روابط تجاری میان شرکتهای اروپایی و ایرانی پرداختند.
این همایش به همت شرکت مشاوره مدیریت خانه- اروپایی امبروزتی با همکاری سفارت ایتالیا در تهران و اتاق بازرگانی تهران برگزار شد و بیش از 800 نماینده ایتالیایی و ایرانی از بخش خصوصی ، مشاوران تجاری و متخصصان در این رویداد آنلاین شرکت کردند که هدف از آن بحث و گفتگو در خصوص راه های همکاری اقتصادی ،روابط دوستانه و پیوندهای اقتصادی بیشتر میان ایتالیا و ایران بود.
این رویداد آنلاین به شرکت کنندگان فرصت داد تا محتوای اقتصادی فعلی را تجزیه و تحلیل نموده و زمینه را برای افزایش همکاری فراهم کنند. علاوه بر این ، جلسات مجازی ویژه رو در رو بین شرکت ها برگزار شد که در آن شرکت کنندگان با هدف بررسی گزینه های همکاری و تبادل اطلاعات با یکدیگر ارتباط مستقیم برقرار کردند.
در این همایش مجازی همچنین سید پوریا طباطبایی مدیر توسعه کسب و کار خاورمیانه شرکت امبروزتی عنوان کرد این شرکت همانند گذشته در کنار فعالان اقتصادی و شرکت های ایرانی برای ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای است. وی افزود : این همایش در راستای کمک به شرکت ها و تجار ایرانی , برای توسعه تجاری به اروپا خصوصا ایتالیاست و برگزاری همایش های دیگری نظیر این همایش در دستور کار امبروزتی است.
دفتر ایران خانه اروپایی-امبروزتی از سال 2012 مشغول ارائه خدمت به شرکت های بین المللی و ایرانی در محیط ایران است.