کنفدراسیون صنعت ایتالیا اعلام کرد: بروز فاجعه اقتصادی در صنعت مد و پوشاک ایتالیا

کنفدراسیون صنعت ایتالیا با اشاره به آثار مخرب شیوع کرونا، از بروز فاجعه در صنعت مد و پوشاک و زیان بیش از ۳۰ میلیارد یورویی این صنعت خبر داد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی خبرگزاری ایتالیایی زبان "آنسا"، کنفدراسیون صنعت ایتالیا با اشاره به همه گیری ویروس کرونا و اثرات ناشی از آن بر اقتصاد این کشور اظهار کرد: مطالعات به عمل آمده در ماه ژوئیه امسال (تیر ۹۹) درباره ۳۲۰ شرکت فعال در زمینه مد و پوشاک حاکی از آن است که در سه ماهه دوم سال، ۸۶ درصد از آن‌ها با کاهش گردش مالی بیش از ۲۰ درصدی مواجه بوده اند.
در فاصله ماه‌های آوریل و ژوئیه امسال (فروردین و خرداد ۹۹)، ۹۶ درصد از فعالان مد و پوشاک اعلام نموده اند ، با کاهش گردش مالی مواجه بوده اند. ۹۳ درصد از آن‌ها نیز مجبور به دریافت کمک‌های دولتی شده اند. گردش مالی فقط ۴ درصد از این شرکت‌ها، بدون تغییر باقی مانده است.
این کنفدراسیون گزارش داد: بر اساس پیش بینی‌های به عمل آمده، امسال در مقایسه با پارسال، رکود متوسط سالانه در نظر گرفته برای این بخش از اقتصاد ایتالیا، ۳۲ ممیز ۵ دهم درصد است. یعنی کاهش گردش مالی ۳۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورویی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ میلادی (۱۳۹۸ شمسی).
"چیریلو مارکولین"، رئیس بخش مد و پوشاک کنفدراسیون صنعت ایتالیا نیز از این موضوع به عنوان فاجعه اقتصادی بی سابقه‌ای یاد کرد که با خطر حذف و از میان برداشتن کامل این بخش از زنجیره اقتصاد این کشور که در دنیا بی نظیر است، روبرو خواهد شد.
مارکولین گفت: این فقط یک پیش بینی است. اما اثرات ناشی از همه گیری ویروس کرونا بر بودجه و اشتغال، مخرب خواهد بود. ما دومین بخش مهم تولید در ایتالیا و اولین عامل مثبت در تراز تجاری هستیم و به همین علت باید تلاش بیشتری نماییم.