تدابیر ضد کرونایی برای بازگشایی مدارس در ایتالیا

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ در آستانه بازگشایی مدارس در ایتالیا دولت این کشور اعلام کرد تمام دستورالعمل‌های بهداشتی لازم برای دانش آموزان و معلمان به منظور مقابله با شیوع کرونا اتخاذ شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از رم، رعایت فاصله یک متری، استفاده از ماسک هنگام ورود و خروج از مدرسه، راه اندازی بیش از ۱۰ هزار کلاس بیشتر برای دانش آموزان در فضا‌های بزرگ مانند سالن‌های تاتر و ورزش و کتابخانه ها، از جمله این تدابیر هستند.
جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا گفت: با توجه به گسترش کلاس‌های درس، ما هفتاد هزار معلم و نیروی جدید انسانی دراین حوزه را استخدام کردیم.
در همین حال بسیاری از مدیران و دبیران مدارس تدابیر اتخاذ شده دولت برای مدارس را ناکافی می‌دانند. یک دبیر دبیرستانی به خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما در رم گفت: تدابیر بهداشتی در مدارس هنوز کامل نیست و مهم‌تر از همه اینکه دولت باید فکری به حال وسایل نقلیه عمومی کند که با شروع مدارس مملو از دانش آموز خواهد شد. مشکلات مربوط به دانش اموزانی هم که دارای معلولیت جسمی هستند هنوز حل نشده است.
دولت ایتالیا اعلام کرده که فعالیت تمام مدارس این کشور پس از ۶ ماه تعطیلی، از روز دوشنبه اینده از سرگرفته خواهد شد.
وزارت آموزش پرورش ایتالیا نیز با اعلام این که آزمایش کرونا برای معلمان و دانش اموزان رایگان خواهد بود تصریح کرد در صورتیکه معلم و یا دانش آموزی به ویروس کرونا مبتلا شود، تمام دانش آموزان کلاس به قرنطینه خانگی ۱۴ روزه خواهند رفت و در صورتی که هر دو والدین آن‌ها شاغل باشند، یکی از آن‌ها می‌تواند در دوره قرنطینه فرزندش دور کاری کند.