اجباری شدن استفاده از ماسک در فضای باز در ایتالیا

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا، استفاده از ماسک بهداشتی در فضای باز نیز در برخی از شهر‌ها اجباری شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از رم، مقامات محلی ایتالیا به منظور مقابله با گسترش بیشتر شیوع کووید ۱۹، در برخی از شهر‌ها و استان‌های این کشور از جمله استان کامپانیا، استفاده از ماسک را در فضای باز حتی با حفظ فاصله اجتماعی اجباری کردند.
وینچنتسو ده لوکا، استاندار استان کامپانیا ایتالیا گفت: در ارتباط با کووید ۱۹، ما وضعیت وخیم موجود در ایتالیا را تا حدودی دست کم گرفته ایم. این واقعآ بی مسئولیتی است که ما متوجه نشویم که گرفتار موج دوم کرونا شده ایم.
بسیاری از ایتالیایی‌ها استفاده از ماسک را در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی خود و دیگران کارآمد می‌دانند و ان را رعایت می‌کند.
یک جوان ایتالیایی گفت: من همیشه چه در اماکن عمومی بسته و چه باز از ماسک استفده می‌کنم.
یک شهروند دیگر ایتالیایی گفت: با ماسک و رعایت فاصله اجتماعی می‌توان با شیوع کرونا مبارزه کرد. ماسک زدن بهتر از این است که برای ۱۴ روز در خانه قرنطینه بشویم.
در حالی که امار روزانه کرونا در ایتالیا به نزدیک به ۲ هزار نفر افزایش یافته، موج جدید شیوع کرونا با شدت بیشتری دیگر کشور‌های بزرگ اروپایی را فرا گرفته است.
شهروندانی که از یکی از مناطق پرخطر وارد ایتالیا می‌شوند باید ۴۸ ساعت قبل یا بعد از سفر آزمایش تشخیص کرونا بدهند، و برای ۱۴ روز در قرنطینه خانگی بمانند.