سفارت ایران در رم اعلام کرد: افزایش ۵۰ درصدی تعداد وقت دانشجویی از سوی سفارت ایتالیا در تهران

تهران- ایرنا- سفارت ایران در رم با صدور اطلاعیه‌ای از افزایش ۵۰ درصدی تعداد وقت دانشجویی از سوی سفارت ایتالیا در تهران خبر داد.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از بخش‌ رسانه‌ای سفارت ایران در رم، سفارت ایران در ایتالیا در یادداشتی اعلام کرد: به اطلاع دانشجویان عزیز متقاضی روادید از سفارت جمهوری ایتالیا در تهران می‌رساند، با عنایت به پیگیری‌های انجام پذیرفته در تهران و رم، سفارت ایتالیا در تهران اعلام کرده شرکت Cox & Kings نسبت به افزایش ۵۰ درصدی تعداد وقت دانشجویی با فوریت اقدام خواهد نمود.
به گزارش ایرنا، دانشجویان ایرانی که در دانشگاه‌های ایتالیا تحصیل می‌کنند در پی شیوع ویروس کرونا هم‌اکنون در ایران حضور دارند و با مشکل صدور ویزا روبرو شدند.
این مساله موجب حضور اعتراضی این دانشجویان در محوطه وزارت امور خارجه شده و آنها خواستار رسیدگی این موضوع از سوی مقامات وزارت امور خارجه ایران شدند.
در این چارچوب سفارت ایران در ایتالیا چندی پیش با انتشار اطلاعیه‌ای یادآور شد: تلاش‌ها و پیگیری‌ها کماکان در جریان است از جمله موضوع ضرورت حل مشکل دانشجویان در گفت‌وگوی مجازی با مدیرکل سیاسی و امنیتی وزارت خارجه ایتالیا مورد تاکید قرار گرفت.
سفارت ایران در ایتالیا افزود: همچنین مکاتباتی با وزارت امور خارجه و وزارت دانشگاه‌ها و علوم ایتالیا انجام و دیدارهایی برنامه‌ریزی شده که نتایج آن متعاقبا به اطلاع می‌رسد.